Spotkanie między Udinese i Sassuolo zakończone wynikiem 2-2 dnia 2023-12-17 14:00 na obiekcie Bluenergy Stadium

W dniu 17 grudnia 2023 roku na Bluenergy Stadium odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Udinese i Sassuolo, w ramach 16. kolejki włoskiej Serie A. Po zaciętym starciu obu zespołów, mecz zakończył się remisem 2-2, choć na przerwę drużyna Udinese prowadziła 1-0.

Mecz Serie A: Udinese - Sassuolo 2-2

17 grudnia 2023 roku na Bluenergy Stadium miało miejsce spotkanie pomiędzy Udinese a Sassuolo w ramach 16. kolejki Serie A. Mecz zakończył się remisem 2-2, a emocje sięgały zenitu.

Sprawozdanie z meczu

Zaczęło się od dynamicznego otwarcia, obie drużyny prezentowały ofensywny styl gry. Udinese wyszło na prowadzenie w 36. minucie dzięki bramce zdobytej przez L. Luccę po asyście R. Pereyry. Gospodarze prowadzili 1-0 do przerwy, utrzymując przewagę nad rywalem.

Po wznowieniu gry to Udinese podniosło się na wyżyny, zdobywając drugą bramkę w 55. minucie za sprawą R. Pereyry. Sassuolo jednak nie zamierzało się poddawać i z determinacją ruszyło do ataku. D. Berardi zmniejszył straty, zdobywając bramkę dla gości w 75. minucie. Napięcie na boisku rosło wraz z zbliżającym się końcem meczu, a w 88. minucie D. Berardi powtórzył swój wyczyn, doprowadzając do wyrównania 2-2.

Emocje sięgały zenitu, a kibice na Bluenergy Stadium byli świadkami niezwykle zaciętej rywalizacji. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, a obie drużyny mogły być zadowolone z punktu uzyskanego w starciu.

Spotkanie nie obyło się bez kontrowersji. W 59. minucie Martín Payero otrzymał czerwoną kartkę, a później także Roberto Pereyra i Adam Masina zostali ukarani żółtymi kartkami po stronie gospodarzy. Z kolei Marcus Pedersen został ukarany żółtą kartką w barwach Sassuolo.

Następne mecze dla Udinese to starcia z zespołami Torino, Bologna i Lazio, natomiast Sassuolo zmierzy się z Genoa, AC Milan i Blackburn. Kibice mogą oczekiwać kolejnych emocjonujących starć w wykonaniu obu drużyn.