Na stadionie Stadio Olimpico miał miejsce mecz AS Roma vs Sassuolo zakończony wynikiem 1-0

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami AS Roma oraz Sassuolo w ramach 29. kolejki włoskiej Serie A rozegrany na Stadio Olimpico zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1-0. Pomimo bramki padającej dopiero w drugiej połowie, emocje sięgały zenitu od pierwszego gwizdka sędziego. Sprawdź, jakie wydarzenia miały miejsce na boisku w tym pełnym napięcia starciu.

Relacja z meczu piłki nożnej: AS Roma vs. Sassuolo

Wczoraj, na Stadio Olimpico w Rzymie, odbyło się spotkanie ligowe pomiędzy drużynami AS Roma a Sassuolo. Mecz, który rozpoczął się o godzinie 17:00, był częścią 29. kolejki Serie A. Sędzią głównym tego starcia był Włoch Gianluca Manganiello. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice obu drużyn gorączkowo dopingowali swoich ulubieńców.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, choć obie drużyny starały się kontrolować grę i szukać okazji do strzelenia gola. Zawodnicy AS Roma i Sassuolo prezentowali wysoki poziom, ale brakowało skuteczności w wykończeniu akcji.

Drugą połowę rozpoczęto z większym animuszem, a już w 50. minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Lorenzo Pellegriniego, który wykorzystał świetne podanie L. Paredesa. Stadion eksplodował radością, a kibice AS Roma głośno wspierali swoją drużynę.

Chwilę po zdobyciu bramki Pellegriniego, obie drużyny zaczęły grać bardziej agresywnie. W 59. minucie Pellegrini z AS Roma otrzymał żółtą kartkę, podobnie jak Azmoun w 89. minucie. Z kolei zawodnik Sassuolo, Martin Erlić, został ukarany kartką w 90. minucie.

Mimo wzrostu napięcia na boisku, żadna z drużyn nie zdołała już zmienić wyniku. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem AS Roma 1-0 nad Sassuolo. Po ostatnim gwizdku sędziego, kibice Giallorossich świętowali trzy punkty i cenne zwycięstwo.

AS Roma zbierała również żniwo w postaci kartek, gdyż dwóch jej zawodników zostało ukaranych żółtymi kartkami. Z kolei w zespole gości tylko Erlić otrzymał kartkę. Czerwone kartki nie padły ani po jednej stronie boiska.

Po tym zwycięstwie AS Roma zmierzy się kolejno z Lecce, Lazio oraz AC Milan. Natomiast Sassuolo czekają pojedynki z Udinese, Salernitana i AC Milan. Mecz na Stadio Olimpico dostarczył wielu emocji, a zwycięstwo Gospodarzy na pewno zostanie długo wspominane przez fanów klubu.