Najważniejsze rzeczy, które powinieneś wiedzieć o handlu kryptowalutami

Handel kryptowalutami staje się coraz bardziej popularny. Rynek szybko się rozwija i cały czas powstają nowe waluty cyfrowe. W rezultacie istnieje obecnie szereg opcji kryptowalutowych dostępnych dla inwestorów. Potencjał ogromnych zysków przyciągnął uwagę wielu osób, ale inwestowanie w kryptowaluty nie jest tak proste jak kupowanie udziałów w firmie lub konwencjonalnych aktywów finansowych, takich jak złoto lub akcje. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej i zrozumieć, czy handel kryptowalutami może być dla Ciebie odpowiedni...

Czym jest giełda kryptowalut?

Giełdy kryptowalut to cyfrowe rynki, na których można kupować, sprzedawać i handlować kryptowalutami. Obecnie dostępnych jest ponad 160 giełd i cały czas pojawiają się nowe. Większość giełd działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Oznacza to, że możesz kupować lub sprzedawać w dowolnym momencie w ciągu dnia, co pozwala Ci wykorzystać wahania na rynku. Giełdy kryptowalut pobierają niewielką opłatę (zwykle mniej niż 0,20%) za każdą transakcję. Zostaniesz również obciążony opłatą, jeśli wpłacisz lub wypłacisz środki ze swojego konta. Największą zaletą giełd kryptowalut jest to, że łączą one kupujących i sprzedających z całego świata. Dzięki temu znacznie łatwiej jest znaleźć kupca lub sprzedawcę dla swojej transakcji.

Płynność i zmienność

Płynność to łatwość, z jaką możesz sprzedać lub kupić dane aktywo. Kryptowaluty są niezwykle zmienne, co oznacza, że cena pojedynczego tokena może się bardzo wahać z dnia na dzień. Może to utrudniać sprzedaż inwestycji po rozsądnej cenie. Im mniej płynne jest dane aktywo, tym trudniej je sprzedać. Kryptowaluty mają bardzo niską płynność, co utrudnia szybką sprzedaż dużych ilości waluty cyfrowej. Może to powodować problemy, jeśli potrzebujesz pilnego dostępu do swoich pieniędzy. Na tej podstawie możesz chcieć uniknąć kryptowalut, jeśli szukasz długoterminowej inwestycji. Możesz również chcieć unikać kryptowalut, jeśli potrzebujesz szybkiego dostępu do swoich pieniędzy.

Platformy handlowe i brokerzy

Istnieje wiele internetowych platform handlowych, na których możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty. Te strony pozwalają Ci handlować kryptowalutami 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pozwalają również handlować kryptowalutami, które mają siedzibę w różnych krajach. Największą zaletą platform handlowych jest to, że pozwalają one kupować i sprzedawać kryptowaluty w dowolnym momencie w ciągu dnia. Platformy handlowe pozwalają na handel różnymi rodzajami kryptowalut jednocześnie. Oznacza to, że możesz handlować szeregiem tokenów, aby rozłożyć swoje ryzyko. Niektóre platformy handlowe pozwalają również na handel konwencjonalnymi aktywami finansowymi, takimi jak akcje i udziały.