Mecz Sassuolo vs Cagliari zakończony wynikiem 0-2

Na pięć dni przed końcem sezonu, w niedzielne przedpołudnie na stadionie MAPEI Stadium - Città del Tricolore, drużyna Sassuolo stawiła czoła Cagliari w 37. kolejce Serie A. Pomimo zaciętej walki i bezbramkowego remisu do przerwy, to goście z Cagliari odnieśli zwycięstwo, pokonując gospodarzy 2-0. Spotkanie to przyniosło wiele emocji i zaskakujących zwrotów akcji, które z pewnością zostaną zapamiętane przez kibiców obu zespołów.

Relacja z meczu

Na stadionie MAPEI Stadium - Città del Tricolore, gdzie drużyna Sassuolo podejmowała Cagliari, atmosfera była elektryzująca. Kibice obu drużyn licznie zgromadzili się na trybunach, aby wspierać swoich ulubieńców w decydującym meczu 37. kolejki Serie A. Sędzią głównym tego widowiska był doświadczony Daniele Doveri.

Pierwsza połowa spotkania była zacięta i pełna emocji, choć nie przyniosła bramek. Obie drużyny grały ostrożnie, starając się nie popełniać błędów. Sassuolo stworzyło kilka niebezpiecznych sytuacji, lecz obrona Cagliari była nie do przejścia.

W 54. minucie Kristian Thorstvedt otrzymał żółtą kartkę za agresywny faul, co było pierwszym ostrzeżeniem dla gospodarzy. Niespełna siedem minut później, Alessandro Deiola z Cagliari również został ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie.

Przełomowy moment meczu nastąpił w 71. minucie, kiedy to M. Prati otworzył wynik spotkania, zdobywając bramkę na 1-0 dla Cagliari po kapitalnej asyście Alberto Dosseny. Ten gol wywołał eksplozję radości w sektorze kibiców gości.

W 76. minucie Alberto Dossena, który wcześniej asystował przy bramce, otrzymał żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie. Szczególnie gorąco zrobiło się w 79. minucie, kiedy to Andrea Pinamonti z Sassuolo zobaczył żółtą kartkę za faul taktyczny. Gospodarze walczyli o wyrównanie, jednak ich starania były nieskuteczne.

W 90. minucie Matheus Henrique otrzymał dwie żółte kartki w krótkim odstępie czasu, co skutkowało czerwoną kartką i osłabieniem drużyny Sassuolo. Na domiar złego, chwilę później G. Lapadula zdobył drugą bramkę dla Cagliari, ustalając wynik spotkania na 2-0.

Ostatecznie, mecz zakończył się zwycięstwem Cagliari, które zdominowało końcówkę spotkania. Sassuolo, mimo licznych prób, nie było w stanie przełamać obrony przeciwnika. Teraz przed gospodarzami trudne mecze z Lazio i Fiorentiną, natomiast Cagliari może cieszyć się z cennych punktów zdobytych na wyjeździe.