Dnia 2024-05-12 13:00 na obiekcie Stadio Comunale Luigi Ferraris odbył się mecz pomiędzy Genoa oraz Sassuolo zakończony wynikiem 2-1

Emocje sięgały zenitu na Stadio Comunale Luigi Ferraris, gdzie w ramach 36. kolejki Serie A doszło do zaciętego starcia między Genoa a Sassuolo. Mimo początkowej przewagi gości, którzy na przerwę schodzili z wynikiem 1-0, gospodarze pokazali niesamowitą determinację, odrabiając straty w drugiej połowie i ostatecznie wygrywając 2-1. Sobota okazała się dniem pełnym napięcia i niezapomnianych momentów dla kibiców obu drużyn, które walczyły o każdy centymetr boiska.

Mecz Genoa vs Sassuolo zakończony wynikiem 2-1

Mecz pomiędzy Genoa a Sassuolo był prawdziwą ucztą dla kibiców na Stadio Comunale Luigi Ferraris w ramach 36. kolejki Serie A. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13:00, a sędzią głównym był Maurizio Mariani z Włoch.

Na murawie zobaczyliśmy zaciętą walkę obu drużyn, które starały się narzucić swoje warunki gry. Od samego początku emocje sięgały zenitu, a kibice dopingowali swoje ulubione zespoły, tworząc niesamowitą atmosferę na stadionie.

Pierwsza połowa okazała się pechowa dla gospodarzy, gdyż to Sassuolo objęło prowadzenie za sprawą bramki strzelonej przez A. Pinamonti w 31. minucie meczu. Genoa nie zamierzała jednak się poddawać i po przerwie ruszyła do odrabiania strat.

W 56. minucie nadeszła chwila na wyrównanie, kiedy to M. Thorsby skutecznie odbił piłkę i asystował przy bramce zdobytej przez M. Badelja, który tym samym pozbawił Gości prowadzenia.

Nie minęło wiele czasu, gdy Genoa ponownie zaskoczyła swojego rywala. Tym razem na listę strzelców wpisał się M. Kumbulla, który w 63. minucie ustalił wynik spotkania na 2-1 na korzyść gospodarzy.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Morten Thorsby z Genoi został ukarany żółtą kartką w 48. minucie, natomiast po stronie Sassuolo kartki obejrzał Pedro Obiang w 50. minucie oraz Josh Doig w 75. minucie.

Mimo starań obu drużyn, wynik pozostał niezmienny do końcowego gwizdka sędziego. Genoa triumfowała z wynikiem 2-1 nad Sassuolo, co cieszyło miejscowych kibiców.

W kolejnych meczach Genoa zmierzy się z zespołami AS Roma, Bologna i Cagliari, natomiast Sassuolo zmierzy się z Lazio.